E godet në kokë derisa vdes! Shqiptari vret në qeli bashkëvuajtësin grek

Premte, 12 Prill 2019 21:44

Një i burgosur shqiptar ka vrarë këtë mesditë në burgun e Trikalas në Greqi bashkëvuajtësin e tij grek.

Policia lokale ka shpërndarë këtë pasdite një njoftim ku thuhet se “autori e sulmoi viktimën për shkaqe që ende të paqarta”.

Trupi i 66 vjeçarit grek u gjet i vdekur në qelinë ku ai qëndronte së bashku me shqiptarin, i moshës 55 vjeçare. Përtej paqartësisë, media greke ka aluduar se shqiptari kishte probleme mendore dhe se gjatë kohës së qëndrimit në qeli me viktimën nuk ka patur asnjë debat. Shqiptari e ka goditur në kokë 63 vjeçarin derisa ky i fundit ka ndërruar jetë. 55 vjeçari kishte hyrë në mënyrë të paligjshme në Greqi dhe ishte dënuar me 8 muaj burgim, kohë të cilën e mbaronte pas disa ditës. Tanimë qëndrimi i tij në qeli detyrimisht do të zgjatet për një akuzë mjaft të rëndë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vulin: Serbia nuk do anëtarësohet në NATO

Bota Shqiptare

Vulin: Serbia nuk do anëtarësohet në NATO

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha të mërkurën se Serbia ka zgjedhur të mbetet vend ushtarakisht neutral dhe se kurrë nuk do të bëhet anëtare e NATO-s, apo...

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Show-biz

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së...

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!