“Kosova nuk fal asnjë copë tokë, ata që punojnë për agjendat e Vuçiçit të kenë kujdes”

Tuesday, 16 Prill 2019 17:01

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka deklaruar se Kosovës nuk do i preket asnjë centimetër territor duke u dhënë një mesazh ndërkombëtarëve se aleatë më properëndimorë se shqiptarët nuk mund të gjejnë, shkruan Koha.net.

“Nuk do të lejojmë me u nda Kosova, as me u prek territoret e kufijtë. Kush shkon në atë rrugë e ka gabim, qoftë vëlla i yni. Miqve u bëjmë thirrje se s’keni aleatë më properëndimorë se shqiptarët. Ata që po koriten shumë e kanë për vete, por do të vijë dita kur shumica prej tyre kanë me u skuq për ato që po i bëjnë që janë të padrejta në kohën kur jemi duke u përballur me Serbinë. Me agjendat e Vuçiqit. Me planet e tij për ta ndarë Kosovën. Me planet e ndërkombëtarëve për të na ul kokën, goditjet nën brez të vëllezërve e motrave tona s’janë në rregull. Le të korrigjojnë veten ata që e dinë se si kemi ardhur deri këtu e sa vështirë ka qenë e çka na pret. As atëherë s’e kanë korrigjuar, por i kemi përballuar atëherë e do t’i përballojmë prapë.” – tha Haradinaj.

Më tej, kreu i qeverisë së Kosovës, shtoi teksa po fliste gjatë gjatë homazheve në Gllogjan, në 20-vjetorin e rënies së Shkëlzen Haradinajt dhe shokëve të tij, ka thënë se shqiptarët janë popull i sakrificës dhe i respektuar dhe se nuk do të lejojë që dikush t’ua fyejë krenarinë e t’ua mohojë dhimbjen.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!