Fëmijët e Millosheviç nuk duan të marrin pjesë në varrimin e nënës së tyre

E mërkurë, 17 Prill 2019 10:33

Fëmijët e Mirjana Markoviq dhe Slobodan Millosheviq, duket se nuk duan të marrin pjesë në varrimin e së ëmës, ose e kanë të pamundur. Vecernje Novosti serb, shkruan se dëshira e gruas së Millosheviçit ishte të varrosej pranë tij, në Pozharevc dhe duket se ky ‘amanat’ do t’i përmbushet. Por kjo e përditshme serbe shkruan se si duket që asnjëri nga fëmijët nuk do të marrë pjesë në funeral.

Gazeta shkruan se si Marko Millosheviq madje as nuk ka tentuar të bëjë ‘ndonjë dokument gati’ për të udhëtuar nga Moska për në Serbi për ta varrosur të ëmën, përcjell Periskopi. Edhe për vajzën e tyre, Mira Markoviq, nuk dihet ende nëse do të marrë pjesë në varrimin e së shtunës.

Mediat serbe shkruajnë se ambasada serbe në Moskë, ka pranuar të gjitha dokumentet në rast ‘se fëmijët do të dëshironin të merrnin pjesë në varrimin e së ëmës’. Një ndër arsyet pse fëmijët e çiftit Millosheviq është se ‘mund t’u rrezikohet statusi i refugjatit në Moskë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidentet, eksperti: Rrethrrotullimi në Lundër të hiqet

Aktualitet

Aksidentet, eksperti: Rrethrrotullimi në Lundër të hiqet

Një i ri ka humbur jetën mëngjesin e sotëm duke u përplasur me rrethrrotullimin në Lundër e mandej duke kaluar këtë rrethrrotullim e duke u përplasur me një bazament betoni...

Mohimi dhe glorifikimi i krimeve të luftës pengojnë pajtimin

Globi

Mohimi dhe glorifikimi i krimeve të luftës pengojnë pajtimin

Këshilli i Sigurimit informohet një herë në gjashtë muaj nga Mekanizmi i mbetur nga Gjykatat Ndërkombëtare, IMRCT. Kësaj herë vend të rëndësishëm zuri dënimi i mohimit dhe glorifikimit të krimeve...

Terrorizuan fshatin Rrushkull, kapen dy adoleshentë që qëlluan me armë zjarri

Aktualitet

Terrorizuan fshatin Rrushkull, kapen dy adoleshentë që qëlluan me armë zjarri

Dy adoleshentë janë arrestuar nga policia e Manzës, pasi gjatë natës qëlluan me armë zjarri në ajër, duke terrorizuar edhe banorët. Policia thotë se në pranga u vunë shtetasit K.N., 18...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!