Arrestohet në Serbi shqiptari me 4 kg heroinë

E mërkurë, 17 Prill 2019 22:02

Gazeta serbe “Blic” raporton se një shqiptar nga Kosova me emrin Vlasuf Haziri 58 vjeç, është arrestuar sot në Serbi, nga një aksion i shërbimit kundër krimit të organizuar, nën dyshimet për prodhim të paautorizuar të drogës.

Mediat serbe shkruajnë se shqiptarit iu kapën 5 kg heroinë në një makinë tip “Golf 5”, i cili ishte duke lëvizur në drejtim të Kosovës në momentin kur është arrestuar. Arrestimi i shqiptarit ka ndodhur në Bujanovc.

Sasia e drogës ishte vendosur në 15 pako. Në shkrimin e mediumit serb thuhet se shqiptari njihej si bos droge nga komuniteti në Tërnocin e Madh, fshat i banuar kryesisht nga shqiptarë.

I dyshuari u ndalua për 48 orë, e do të dalë më tej përpara Prokurorisë së Vranjës nën dyshimin e kryerjes së veprimeve kriminale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!