Kokainën e shiste me “ndihmën” e bllokut të shënimeve! Kapet “llogaritari” shqiptar i drogës

Saturday, 20 Prill 2019 21:14

E ndalon policia teksa po i jepte makinës së tij “Opel Corsa”. 33 vjeçari shqiptar me inicialet R.T shumë shpejt nervozohet, pasi në xhepin e xhupit mbante gjysëm kilogrami kokainë dhe provën e vëmë që mund ta fundosë përfundimisht.

Përveçse drogës, atij iu gjet në makinë një bllok shënimesh. Aty 33 vjeçari kishte mbajtur një “ditar” të plotë të trafikut të tij të kokainës, duke nisur nga emrat e personave më të cilët bashkëpunonte e deri tek shifrat e koduara që kishte për të shënjuar “punët”.

I riu mesa duket ishte një “llogaritar” i mirë, por pikërisht kjo pjesë e ka tradhëtuar dhe futur në izolim në brgun e San Donatos në Itali.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!