Aksioni/ Fermeri shqiptar kapet me mbi 1 kg drogë e mijëra euro në shtëpi

E Enjte, 09 May 2019 19:04

Një hetim që synonte zbulimin e një grupi të madh të trafikut të drogës çoi në arrestimin e dy personave dhe sekuestrimin e mbi 1 kg e gjysmë drogë të llojeve të ndryshme.

Më konkretisht janë sekuestruar 720 gram kokainë, 770 gram hashash dhe 230 gram marijuanë.

Në pranga përfundoi një 57 vjeçar shqiptar me iniciale S.M banues në Faenza, punëtor në bujqësi. Pjesa më e madhe e drogës u gjet gjatë një kontrolli brenda shtëpisë së tij.

Gjatë aksionit u sekuestruan edhe 5 mijë euro cash, të konsideruara të ardhura nga shitja e lëndëve narkotike. 57-vjeçari u dërgua në burgun e Ravenës.

Arrestimi erdhi pas një operacioni tjetër kundër drogës i kryer nga policia në Forli ku u arrestua një 43 vjeçar italian. Ai u kap me 70 gram kokainë dhe rreth 1 mijë euro.

Shqiptari jeton prej vitesh në zonë me gruan dhe fëmijët e rritur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Politikë

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Publicisti Neritan Sejamini ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për situatën në të cilën ndodhet sitemi i drejtësië në vend. “Dje Shqiperia u bë vendi i...

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!