Fund tragjik i vogëlushit që u zhduk dy ditë më parë, ja çfarë ka ndodhur

Premte, 24 May 2019 21:45

Një fëmijë shqiptar i moshës katër vjeç me vendbanim në Zvicër u raportua ditën e djeshme i zhdukur nga familja e tij në qytetin Wieldegg.

Sipas dëshmisë së dhënë nga nëna e tij në polici, fëmija ishte duke luajtur me disa fëmijë të tjerë në park, kur në orën 16.30 mamaja e tij vuri re se ai nuk ndodhej më aty.

Sot mediat zvicerane raportojnë një lajm të trishtë.

Fëmija është gjetur i vdekur dhe dyshimet e para janë se mund të ketë rënë në lumë, në momentin që luante në park

Një nga dyshimet e policisë është fëmija është marrë me shpejtësi nga rrjedha e lumit, për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që kanë ranë dy ditët e fundit në Aabach dhe Aare.

Fëmija u gjet sot gjatë pasdites nga punonjësit e hidrocentralit pranë Villnachern në Aare.

Kërkimet e policisë vazhduan për gjatë gjithë natës me helikopter dhe me kamera termike për natën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!