Kjo është familja shqiptare e ‘specializuar’ në vjedhjen e banesave të futbollistëve

Hënë, 10 June 2019 22:33

Hynin në shtëpitë luksoze në Greqi, por veçanërisht kishin “qejf” të vidhnin banesat e futbollistëve.

Policia greke ka shkatërruar bandën e shqiptarëve që prej kohësh kishin kryer mbi 30 vjedhje në disa nga zonat e pasura të shtetit Helen.

Madje policia ka bërë publik de emrat e 5 shtetasve shqiptarë të arrestuar, përfshi këtu dhe një femër. Të arrestuarit janë

Ata janë Albert Gjergji, Agida Gjergji, Anton Gjergji, Nikolin Gjergji dhe Bardhok Gjergji.

Të gjithë të arrestuarit mbajnë të njëjtin mbiemër dhe mendohet se janë familjarë mes tyre, duke e kthyer kështu vjedhjen në një “nivel tjetër”. Nga 33 grabitjet për të cilat akuzohen shqiptarët, 9 janë kryer në banesa futbollistësh, pasi atje hadutët kanë gjetur dhe sendet e paratë më të shumta.

Shqiptarët përdornin dy makina, ndërsa vetë ishin mjaft të kujdeshëm duke përdorur doreza dhe maska për të mos u kapur nga kamerat e sigurisë apo shenjat e gishtërinjve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!