Shqiptari kapet me 800 mijë euro kokainë,ja ku e kishte fshehur

E Enjte, 04 July 2019 21:59

Një shqiptar banues në krahinën e Comos në Itali është arrestuar nga policia vendase nën akuzën e trafikut të drogës.

Shqiptari u arrestua pasi u gjet në posedimin e 6 kg kokainë e fshehur në një fund të dyfishtë në pjesën e kabinës së një Golfi i ndaluar për kontroll nga policia në dalje të Vipiteno, pranë kufirit të Brennerit, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarin e tradhtoi menjëherë gjendja e shqetësimit, por edhe fakti se nuk kishte shlyer taksa. Kontrolloet vijuan, derisa fundi i dyfishtë që mund të aktivizohej me një mekanizëm të posaçëm u zbulua.

foto galeri PreviousNext
Brenda në makinë kishte 6 kg kokainë të fshehur, që nëse do të shitej në treg do të kapte vlerën e 800 mijë eurove. Pas kësaj,shqiptari u prangos nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Ai u dërgua në qeli në Bolzano.

Gjithashtu, atij ju gjetën edhe 2600 euro. Aij iu sekuestrua makina dhe telefoni celular.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!