Dramë në burgun italian, shqiptari i vë flakën qelisë

Tuesday, 09 July 2019 22:38

Një i burgosur shqiptar i vuri flakën shtresave të shtratit të tij në qelinë e burgut në San Gimignano (Siena, Itali).

Nga ngjarja që ndodhi mbrëmjen e djeshme, mbeti i plagosur rëndë vetë shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga raportimet e mediave italiane, si dhe 3 punonjës së burgut.

Shkaqet e veprimit të shqiptarit mbeten ende për tu zbardhur.

Sindikata e policisë së burgjeve në Itali kërkoi masa shtesë sigurie në burgun e San Gimignano-s.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!