Një i burgosur shqiptar ka vrarë këtë mesditë në burgun e Trikalas në Greqi bashkëvuajtësin e tij grek. Policia lokale…
Policia greke zbuloi ditën e sotme një laborator për rritjen e kanabisit. Nga operacioni i policisë helene, në lagjen Peristeri…
Një person ende i paidentifikuar ka tentuar të hyjë me forcë në bazën ushtarake në Maqedoninë e Veriut. Ministri e…
Aktori i njohur, Çun Lajçi përmes një postimi ka thumbuar lidhur me zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, dhe thirrjet…
Vendimi i serbëve nga veriu i Kosovës, të mbledhur rreth Listës Serbe, për të shkuar në zgjedhjet lokale mund të…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar para pak minutash se ka shkarkuar nga detyra, ministrin serb të Administratës së…
Pas njëmbëdhjetë vjetëve të miratimit të Kushtetutës së Kosovës, ish-hartuesit e saj thonë se ky dokument ka përmbushur misionin primar,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Ditën e Kushtetutës në 11-vjetorin e saj. Ai ka thënë se përmes këtij…
Data e sotme është një ditë e veçantë, pasi historia edhe pse me kujtime të hidhura për jetët e humbura,…
Maqedonia e Veriut do të veprojë në përputhje me Konventën ndërkombëtare për ekstradim dhe rregullativat e brendshme ndaj kërkesës së…
Një 29-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Prokupljes në Serbi. Raportohet se i riu me inicialet M.P. 29 vjeç,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, udhëtoi të premten për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në njoftimin zyrtar të zyrës…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!