Një profesor i së drejtës në Universitetin Amerikan dhe njohës i hershëm i çështjes së Kosovës thotë se bllokimi i…
Një hetim që synonte zbulimin e një grupi të madh të trafikut të drogës çoi në arrestimin e dy personave…
Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve…
Edhe pse samiti i Berlinit e ka varrosur planin Vuçiç-Thaçi për ndarjen e Kosovës, atyre sërish nuk u ‘ndahet shpirti’…
Policia gjermane në Dresden ka arritur të godasë një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës. Policia ka arritur të sekuestrojë…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka përsëritur sërish tashmë qëndrimin e njohur prej kohësh se nuk do ta njohë kurrë…
Vizita e gjeneralit të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, që po bëhet për herë të parë prej kur ai…
Para pak ditësh, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç zbuloi për herë të parë se përpjekjet për shkëmbimin e territoreve mes…
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka kujtuar rënien për atdheun të Luan Haradinajt. Ahmeti shkruan në “Facebook”…
Presidenti i porsa zgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka thënë se qëndrimi i shtetit të tij karshi Kosovës,…
Kosova do u ndalojë hyrjen në vend të gjithë atyrë që mohojnë krimet e luftës në Kosovë gjatë konfliktit të…
Me veshjen kombëtare shqiptare, me flamuj kuq e zi dhe me tortë me simbolin e shqiponjës, dhjetëra fëmijë shqiptarë  iu…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!