Përfundon procesi i votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, ku është arritur censusi prej…
Një 40-vjeçar shqiptar, dhe dy bashkëpunëtorë të tij grekë u arrestuan në Selanik, pasi u kapën duke transportuar drogë. Siç…
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shënuar sot 19-vjetorin e themelimit. Me një ceremoni të mbajtur në Prishtinë, Kryeministri i…
Një 38 vjeçar shqiptar dhe një 44-vjeçar italianë janë arrestuar me akuzën e trafikut të drogës. Media italiane "La Stampa"…
Dhjetëra serbë lëshuan thirrje raciste disa ditë më parë ndaj shqiptarëve. Për tu solidarizuar me shqiptarët ka menduar ish-korrespondentja dhe…
Mediumi belg, Politico.eu i ka kushtuar një artikull ndodhive të samitit të Berlinit, e që sipas dëshmitarëve të saj, kishte…
Pas samitit për Ballkanin në Berlin vazhdon jehona në mediat gjermane, jo vetëm për heqjen nga axhenda të një teme…
Dy trafikantë shqiptarë janë dënuar me burg për trafikim të heroinës, pas paraqitjes në gjykatën e Thonon në Gjenevë. Gjithçka…
I fundit i të pandehurve përgjegjës për vrasjen në tentativë të një 23-vjeçari rumun më 7 shkurt 2016 në Altopascio…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetën gjermane “Der Spiegel” ka folur për negociatat me…
Policia greke ka goditur një nga bandat shqiptare më të mëdha të trafikut të drogës në Athinë. Në pranga janë…
Kreu i Këshillit të Ministrave të Bosnjes, Denis Zvizidiq, ka thënë se Aleksadner Vuçiq është i nervozuar me të pasi…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!