Fëmijët e Mirjana Markoviq dhe Slobodan Millosheviq, duket se nuk duan të marrin pjesë në varrimin e së ëmës, ose…
Gazeta kryesore britanike “The Independent” shkruan se Hashim Thaçi ka edhe probleme personale, pasi Gjykata Speciale po heton disa nga…
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka deklaruar se Kosovës nuk do i preket asnjë centimetër territor duke u dhënë një mesazh…
Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet…
Këtë të martë shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione…
Sot bëhen 20 vite nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në vitet 1998-1999, rreth një milion shqiptarë…
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka ngushëlluar familjet e viktimave, të cilat humbën shumë familjarë dhe të afërm…
Gjykata e Kosovës ka nxjerrë urdhër për ndalimin e një serbi, i cili akuzohet për gjenocid dhe krime lufte, gjatë…
Nga Xhevdet Mazrekaj Personi në fotografi është Baton Haxhiu. Ishte i pranishëm si mysafir në një media serbe kur kishte…
Operacioni i koduar "Libeccio International" ka çuar në zbulimin e një rrugë të re e trafikut të hashashit drejt brigjeve…
Fotografia e nënës nga Kosova, me foshnjen në duar, e shkrepur në vitin 1999 zuri vend në mediat më të…
Një shqiptar 38-vjeç, cili jetonte në Arona të Italisë ka humbur jetën në ujërat e Liqenit të Maggiore. Mediat fqinje…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!