Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit Amerikan dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, është një nga kundërshtarët më të zëshëm të…
Kryetari i sapozgjedhur i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, në një intervistë ekskluzive për gazetën ‘Evropë’ ka deklaruar se shqiptarët…
Kosova edhe një herë ka aplikuar për t’u bërë pjesë e organizatës së sigurisë, Interpol. Asambleja e Interpol sivjet do…
Taksisti i zhdukur prej tre ditësh nga veriu i Mitrovicës, i cili dyshohet se është vrarë, është familjar i politikanit…
Kryeministri i  Kosovës, Ramush Haradinaj shpreson për një marrëveshje me Serbinë, ndonëse është i vendosur të mos ulet në tryezën…
Shërbimet e fshehta në radhët e tyre kanë shumë femra. Përveç punës për interes nacional, ato duhet të jenë të…
Dhoma e Përfaqësuesve e Parlamentit britanik ka zhvilluar të martën në Londër një debat për marrëdhëniet e Britanisë së Madhe…
Prej kontrolleve të policisë në kufirin që ndan Italinë me Francën është identifikuar dhe arrestuar një i kërkuar shqiptar mbi…
Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri Haradinaj po mban konferencë për media, në të cilën ai po u përgjigjet pyetjeve të…
Nga Jahja LLUKA “S’kemi ku me shku na, ktu do ta bajm deken,ktu ku t’paret ton kanë jetue n’shekuj,prej ilirëve…
Partitë opozitare në Kosovë, vazhdimisht e kanë kundërshtuar idenë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për ndryshimin e kufirit apo…
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë se Beogradi dhe Prishtina duhet të vijnë me një kompromis, sepse ju nuk…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele

Aktualitet

Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele

10 ditë pas ngjarjes zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare në Rinas. Burime nga grupi hetimor për këtë çështje flasin për ekzistencën e disa tuneleve të fshehta, brenda të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!