Policia italiane ka arrestuar 12 persona, shtetas italianë, të dyshuar për veprimtari mafioze, grup të strukturuar kriminal në fushën e…
Disa autobusë të Shqipërisë nuk janë lejuar të kalojnë sot në pikën kufitare të Morinës në Kukës. Mësohet se ndalimi…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ai thotë se është përshëndetur edhe…
Gazetari britanik, Tim Marashall, i cili ka shkruar edhe një libër për luftën e Kosovës të titulluar “ Loja e…
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e…
Kështu u shpreh ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright e cila është kthyer në Kosovë për të marrë pjesë…
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin…
Njësia e patrullës kufitare e Policisë së Kosovës u detyrua të hapë zjarr në një furgon të kuq, me targa…
Dje, ish presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë për të festuar së bashku me shqiptarët 20 vjetorin…
Ndërsa po qëndron në Kosovë për festimet e 20-vjetorit të bombardimeve të NATO-s, Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka pasur kontakt…
Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe (ushtrisë,…
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!