Me konferencën “Demokracia më e re evropiane, Pavarësia, Pluralizmi, Integrimi” organizuar nga ambasada gjermane në Prishtinë shënohet 10 vjetori i…
Organizata Botërore për Imigracionin (IOM) ka njoftuar se më shumë se 10 000 migrantë që kishin mbërritur në Greqi dy…
Angela Merkel pret për herë të parë në Berlin Hashim Thaçin në cilësinë e presidentit të Kosovës. Në qendër janë…
Është shkatërruar një bandë kriminale që vidhte ilaçe të kancerit nga spitalet dhe i tregtonte në mënyrë ilegale në vendet…
Një delegacion i Bashkimit Evropian për dy ditë do të mbledhë fakte për ta hartuar më pas raportin final sa…
Takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë në Selanik, në kuadër të një konference rajonale, nuk…
Transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura, sipas NATO-s, është çështje e brendshme e institucioneve të…
Një mardhënie me mundësi të reja është ajo midis Serbisë dhe Turqisë. “Serbia dhe Turqia kanë shumë çështje të përbashkëta,…
Delegacioni faktmbledhës i kryesuar nga Simon Mordue, po qëndron në Kosovë vetëm pak kohë pasi që kuvendi i Kosovës ratifikoi…
Një shqiptari i është bërë atentat në mes të Athinës. Mediat greke shkruajnë se një atentat me armë zjarri ka…
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se BE-ja do të pranojë anëtare të reja vetëm kur të…
Në turqi mbahen së shpejti zgjedhjet parlamentare dhe partia kryesore opozitare e Turqisë e quajtur Partia Republikane Popullore ka shpallur…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!