5 shqiptarë arrestohen nç Greqi për mbjellje, prodhim dhe tregëti kanabisi. Policia greke zbuloi një parcelë me 12.800 bimë hashash…
Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje…
 “Mirë se vjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President.” - Me këto fjale ka pritur sot, Ministri i Jashtëm…
Në përfundim të seancës për Kosovën në Kombet e Bashkuara të hënën, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i është…
Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj. Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit…
Hynin në shtëpitë luksoze në Greqi, por veçanërisht kishin “qejf” të vidhnin banesat e futbollistëve. Policia greke ka shkatërruar bandën…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj njoftoi sot se pati një takim të ngrohtë me Sekretarin e shtetit të Vatikanit, Kardinalin…
Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton po vjen në Kosovë. Tashmë kjo vizitë është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ për Shënimin e…
Jim Belushi është një nga aktorët me famë ndërkombëtare rrënjët e të cilit janë shqiptare. Ai është shprehur gjithnjë krenar…
Ka përfunduar takimi i kryeminsitrit të Kosovës, Ramush Haradinaj e kancelares gjermane Angela Merkel, raporton Gazeta Express. Përmes një shkrimi…
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka dënuar aktin e kryedimplomatit të Serbisë, Ivica Daçiç,…
Kryeministri kosovar para nisjes për në Berlin tha se “Gjermania vazhdon të jetë një ndër partnerët kryesorë të Kosovës dhe…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!