Prokuroria speciale në Maqedoni ka urdhëruar hetimin e përgjimeve të publikuara në rrjetet sociale nga një person me pseudonimin “El…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka arritur në Gjermani, derisa aty është pritur me ceremoni ushtarake. I pari i Qeverisë…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj do të udhëtojë drejt Berlinit, ku do të takohet ditën e nesërme me kancelaren gjermane…
Mbyllje të kufirit për një ditë. Kështu ka paralajmëruar klubi i prodhuesve të Kosovës në rast se Shqipëria nuk i…
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Mathew Palmer, tha se Shtetet e Bashkuara nuk kërkojnë një afat të caktuar për…
Dy shqiptarë, një burrë dhe një grua të moshës 35 dhe 34 vjeç, janë arrestuar si pjesë e një grupi…
Mediat italiane shkruajnë për një shqiptar të “çmendur”. Pasi u dëbua nga Italia drejt Francës për shkak se kishte kaluar…
Shoqata Italo-arbëreshe Pro Kosovo, e cila është krijuar në fillim të viteve 90 në palermo të Italisë, me misionin për…
Kryeministri i  Kosovës, Ramush Haradinaj në festat e Bajramit e ka bërë traditë që t’i shpërndajë ëmbëlsira policëve. Një veprim…
Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës, duke thënë se…
Kryeministri italian, Giuseppe Conte, u shpreh sot i gatshëm që të dorëhiqet nëse “Lega Nord” e Matteo Salvinit dhe Lëvizja…
Arrestohet shqiptari i dytë nga katër që u arratisën nga Drejtoria e Transferimit të Petros Rallis në Athinë mëngjesin e…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!