Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski ka hequr dorë nga mandati i deputetit, nga Budapesti ku është strehuar. Gjykata…
Policia italiane tha se goditi një rrjet shqiptaro italian të dyshuar për trafikim të sasive të mëdha të marijuanës nga…
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka mbështetur aksionin e Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës. Në…
Përveç krerëve të Bosnje e Hercegovinës dhe Malit të Zi, ashpër kundër idesë së Hashim Thaçit dhe Aleksander Vuçiqit për…
Në përvjetorin e 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë pritet të marrin pjesë personalitete të…
Edhe pse ishte krejt e qartë se Hashim Thaçi kishte zgjedh në të njëjtën orë dhe ditë një nga TV-të…
Në orët e pasdites së sotme, Policia e Kosovës ka arrestuar edhe dy zyrtarë policorë, njërin në Jarinje (pikë kalimin…
Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) nuk e komenton kërkesën e autoriteteve të Kosovës për heqjen e imunitetit…
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) sot në orët e pasdites ka arrestuar edhe një zyrtare policore në Zubin Potok. Arrestimi…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është tërhequr nga deklaratat që bëri ditën  djeshme për sa i përket arrestimeve në veri…
Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të cilin e ka përpiluar zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.…
Aleksandër Vuçiç gjatë seancës së djeshme në Kuvendin e Serbisë ka thënë se nuk dëshiron ta zbulojë planin e tij…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!