Policia e Kosovës po zhvillon sot një operacion në disa rajone të ndryshme të veriut të Kosovës, përfshirë komunat Zveçan,…
Kryeministri Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook, reagoi sërish ndaj operacionit policor në veri. Haradinaj shkroi se krimi i…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka publikuar një mesazh në rrjetet sociale për të qartësuar situatën që është krijuar mëngjesin…
Edhe një polic tjetër është plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në Veri, duke çuar në dy numrin…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka urdhëruar vënien e të gjitha njësiteve të ushtrisë së Serbisë në gjendje të plotë…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dekoruar me medaljen “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” trajnerin e xhudos, Driton Kuka. Në një postim në…
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndryshime në qeveri në më shumë se një të tretën e…
Trupi i një 40-vjeçari shqiptar, i cili u gjet në një kanal në Vinderhoute, Lievegem (East Flanders, Belgjikë), javën e…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se është takuar sot me përfaqësues të Këshillit Atlantik dhe të…
Kosova do të vazhdojë ta ketë raportuesen e njëjtë në Parlamentin Evropian. Kjo pasi eurodeputetja Tanja Fajon ka arritur që…
Alpinistja 16-vjeçare nga Peja, Mrika Nikqi, dhe i ati i saj, Arianiti, u ngjitën në majën më të lartë të…
Arba Kokalari është deputetja me origjinë shqiptare, por që përfaqëson Suedinë në PE.  32-vjeçarja mori mbështetjen e suedezëve në këto…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!