Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti…
Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari austriak Heinz-Christian Strache,…
Nga Eduard P. Joseph, Foreign Policy Kontrasti i mprehtë midis optimizmit të Tsipras të Greqisë dhe kokëfortësisë së Vuçiçit të…
Në Forumin e biznesit Shqipëri-Kosovë, i cili u mbajt për disa ditë në Tiranë, u tha se pas Serbisë, Shqipëria…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në 5 dhe 6 qershor pritet të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Gjermani ku…
Ideja e korrigjimit të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të jetë e pranishme në prapaskenë për aq…
Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut…
Lista Serbe ka shpallur fitoren e saj në zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura në katër komunat veriore të Kosovës. Kandidatët…
Policia spanjolle ka arrestuar një shqiptar dhe një grua nga Irani pasi tentuan të udhëtonin me avion nga Malaga në…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, këtë fundjavë e ka lënë anash ecjen nëpër bjeshkë. Ai ka zgjedhur që kohën e…
Policia italiane në Chieti ka arrestuar një 36-vjeçar shqiptar pasi u kap me 85 gram kokainë. Shqiptari me iniciale C.L.,…
Kërkesa e shefit të Zyrës së Kosovës në Serbi, Marko Gjuriç, për hyrje në Kosovë të dielën, në ditën e…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!