Jo punime në mes të vitit, prindër dhe fëmijë kundër ndërhyrjes në shkollën "Gustav Mayer"

E mërkurë, 13 February 2019 22:42

Rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare "Gustav Mayer" në mes të vitit arsimor ka ngritur në protestë prindër dhe fëmijë.

Zhvendosja e mësimit në dy shkolla të tjera është konsideruar e papranueshme prej tyre ndaj kanë paralajmëruar bojkotin e mësimit.

"Ne si prindër kundërshtojmë zhvendosjen e mësimdhënies në mes të vitit mësimor. Ditët në vazhdim do të përshkallëzojmë qëndrimin tonë në lidhje me zhvendosjen.Nuk do ta pranojmë.Mësimi nuk do të zhvillohet nesër".

Largësia e shkollës nga vendi i banimit për prindërit përbën një rrezik për fëmijët.

"Edhe koha, edhe moti, edhe kushtet e sëmundjeve. Llogarite, një prindi ti shkoja fëmija te "Naim Frashëri", një fëmijë te "Drita Pelingu".

Prindërit shprehen se kanë nënshkruar një peticion që do ti drejtohet Bashkisë për shtyrjen e investimeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!