Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019, vazhdon rritja e temperaturave,

E mërkurë, 20 Mars 2019 08:09

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të ditës.

Era do të jetë me drejtim veriperëndimt (NW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rrtije.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 4/20°C
Zonat e ulëta 6/24°C
Zonat bregdetare 9/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!