Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të pasdites pranë Liqenit Artificial, pranë ‘Rrugës së Kosovarëve’ në Tiranë. Dy…
Tre adoleshentë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në aksin Fier-Kraps. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në…
Një 25-vjeçar shqiptar dhe një 45-vjeçar grek janë vënë në pranga në Athinë pasi janë kapur me 1 kilogramë e…
Një tjetër aksident me vdekje përgjak rrugët e vendit. Një automjet ka përplasur një mjet motor pa targa, në aksin…
Dy ditë pas vrasjes së dy kushërinjve në Laç, janë vetëdorëzur të tre autorët e dyshuar. Fillimisht u vetëdorëzuan 25-vjeçari…
Vetëdorëzohen në polici dy nga të dyshuarit si autorë të krimit të rëndë ndodhur në Laç ku dy ditë më…
Një ngjarje kriminal është regjistruar orët e para të mëngjesit të së hënës në autostradën Tiranë-Durrës. Të shtënat me armë…
Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë për dhunë në familje dhe plagosje të lehtë me dashje 45 vjeçarin G.K.,…
Dalin të tjera detaje lidhur me të shtënat me armë në Velipojë paraditen e sotme. Mësohet se disa persona në…
Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e kësaj të shtune në Elbasan kur shtetasi Gentian Sula, 30 vjeç, duke…
Të shtëna me armë në Mëzez të Tiranë janë dëgjuar mbrëmjen e sotme rreth orës 22:00 nga të cilat një…
Policia e Shtetit kërkon ndihmë në Greqi për të identifikuar disa nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Admir Murtaj në grabitjen…

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!