Nga Kastriot Dervishi Lufta në Europë kish mbaruar qysh më 9 maj 1945. Mirëpo partizanët nga Shqipëria qëndruan deri në…
Nga Kastriot Dervishi Divizioni i 6-të komunist, ishte njëri nga njësitë që shkuan në trojet shqiptare në Jugosllavi për të…
Nga Kastriot Dervishi Në fushën e Namazgjasë në Elbasan, nisi të ndërtohej në vitet ’70 pallati i sportit i qytetit.…
  Nga Kastriot Dervishi Kryeministri Rama njoftoi së fundmi, në kuadër të ndryshimeve tronditëse në qeveri se ministri i Jashtëm…
Nga Kastriot Dervishi Në territoret shqiptare në Jugosllavi nuk kishte prani ushtarake gjermane në kohën kur divizionet komuniste shkuan nga…
Nga Kastriot Dervishi Duke qenë me shërbim në postën kufitare të Lepushës në Shkodër, 4 ushtarë, për të shuar urinë…
Nga Kastriot Dervishi Keqtrajtimi që u bëhej emigrantëve kosovarë në Shqipëri me burgosje, internime, përndjekje, etj, pranohet nga udhëheqësit komunistë,…
Nga Kastriot Dervishi Qëndrimi i regjimit komunist të Enver Hoxhës ndaj shqiptarëve të Kosovës që emigronin për arsye politike në…
Nga Kastriot Dervishi Flasin sa u bie goja në tokë komunistëve për “merita të LANÇ-it”, për kaq e aq shifra,…
Mersin Vlashi (1938-2010) nga Lisi i Matit, i njohur si personi që dizenjoi flamurin kombëtar pa yll të kuq është…
Nga Kastriot Dervishi Më 29 gusht 1938, me rastin e 10-vjetorit të mbretërisë shqiptare, u përurua shtatorja kushtuar këtij përvjetori.…
Nga Kastriot Dervishi Më 30 gusht 1938, me rastin e 10-vjetorit të mbretërisë u përurua në vendin ku sot është…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!