Nga Kastriot Dervishi Gazeta “Zëri i rinisë”, të shtunën e 13 janarit 1973, botonte në faqen e brendshme të saj…
Nga Kastriot Dervishi Në mbledhjen me sekretarët e KQ të PPSH-së, Ramiz Alia e Simon Stefani të datës 12.4.1979, u…
Gjatë kohës së diktaturës, komiteti i partisë ishte organ më i lartë në nivel vendor dhe sekretari i pari zyrtari…
Nga Kastriot Dervishi Luan Hystref Myftiu, lindur në Berat më 2.2.1933, i ndarë nga jeta më 9.6.2019 në Tiranë, ishte…
Nga Kastriot Dervishi Me vendimin nr.3, datë 3.6.1984 Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë me veprim në Pukë, i deklaroi…
Nga Kastriot Dervishi Ligji i parë i lustracionit u votua nga Kuvendi Popullor në vitin 1995. Zbatimi i tij niste…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1978 shoku sekretar i parë kish mbajtur një fjalim në plenumin e fundit për gjendjen…
Nga Kastriot Dervishi Arti i agjitacionit monumental është i ngjashëm në të gjithë vendet e lindjes komuniste. Edhe Shqipëria nuk…
Nga Kastriot Dervishi Mbledhje e sekretarëve të Komitetit Qendror të PPSH-së, më 24.10.1977, u ndal edhe në probleme të çështjeve…
Nga Kastriot Dervishi Për të kuptuar çfarë udhëheqësish kemi pasur, ndër të tjera na shërben ballafaqimi midis asaj që është…
Nga Kastriot Dervishi Ata që kanë shërbyer pranë njerëzve të regjimit më terrorist që ka njohur historia e Shqipërisë, atij…
Nga Kastriot Dervishi Historia e dhimbshme e intelektuales Musine Kokalarit është shumë e njohur për publikun shqiptar. Më pak e…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!