Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1992 kufoma e Enver Hoxhës dhe eshtrat që i takonin personave të tjerë, u hoqën…
Nga Kastriot Dervishi Fashisti kont Salvo Salvoni ishte ndër njerëzit më të rëndësishëm të regjimit fashist në Shqipëri. Ai ishte…
Ende vijojnë sulmet në adresë të shkrimtarit dhe studiuesit Agron Tufa. Pavarësisht apelit të tij publik se, po kërcënohet fizikisht,…
Gjatë punimeve të Samitit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pati njoftuar qytetarët se ka marrë një përgjigje pozitive nga Gjermania.…
Nga Kastriot Dervishi Në të njëjtën dosje që mbante Enver Hoxha ku ndodhej dokumenti i Nexhmije Xhuglinit si anëtare e…
Nga Kastriot Dervishi Një promemorie e hartuar nga hetuesit e Sigurimit të Shtetit, pa datë e pa emër kompozuesi kishte…
Nga Kastriot Dervishi Në murin lindor të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave në Tiranë qëndron prej vitesh një pllakë përkujtimore…
Nga Kastriot Dervishi Muço Lamçe Bazaj lindur më 1939 në Gorisht të Vlorës, hyn te grupi i të dënuarve që…
Aty ku rrugët e Kavajës dhe Durrësit krijonin një projeksion takimi, në hapësirën e brendshme të tyre, ka qenë një…
Nga Kastriot Dervishi Martesa Mbretërore ishte lënë të celebrohej më 27 prill 1938, si datë që korrespondonte me martesën e…
Nga Kastriot Dervishi Kryetari i grupit kuvendor të Partisë Socialiste, taulant balla, me shkresën e datës 24.4.2019, të bërë publike…
Nga Kastriot Dervishi Sevo Tarifa, “me origjinë fshatar i varfër” (vdiste partia për këtë kontingjent), u shkollua pas lufte, sigurisht…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!