Një modele ruse thotë se Presidenti i vendit të saj, Vladimir Putin ka urdhëruar që ta vrisnin në Salisbëri të…
Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në…
Numri i të vdekurve nga Uragani Mangout që goditi Filipinet është rritur. Sot, autoritetet folën për 81 të vdekur, por…
Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni.…
Në Bukuresht zhvillohet takimi i tretë i nivelit të lartë të së ashtuquajturës Iniciativë-e-Tri-Deteve. Forumi bashkon dymbëdhjetë shtete të Evropës…
Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas në Shkup përgëzoi hapin historik mes Maqedonisë dhe Greqisë me nënshkrimin e Marrëveshjes së…
Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse…
Gjykata më e lartë në Afrikën Jugore ka legalizuar përdorimin e kanabisit për të rriturit në vende private. Aktivistët pro-marihuanës…
Agjencia e Inteligjencës në Afganistan ka thënë se autoritetet në këtë shtet kanë arrestuar të paktën 26 anëtarë të dyshuar…
Policia amerikane ka arrestuar një person të dyshuar që ka marrë pjesë në vrasjen e 23-vjeçarit shqiptar Grei Frashëri. Sipas…

Lajmet e fundit

Kur takohet kosovari me policin e Shqipërisë

Bota Shqiptare

Kur takohet kosovari me policin e Shqipërisë

Të shpeshta janë "takimet" e banorëve të Kosovës me policët e trafikut rrugor në Shqipëri. Është në fakt seriali "Çka ka shpija" që e ka trajtuar në një episodë këtë temë. Aty...

“Putini u përpoq të më vriste me bar miu”

Globi

“Putini u përpoq të më vriste me bar miu”

Një modele ruse thotë se Presidenti i vendit të saj, Vladimir Putin ka urdhëruar që ta vrisnin në Salisbëri të Anglisë. 30-vjeçarja Anna Shapiro dhe bashkëshorti i saj, 42-vjeçari Alex King...

Trump akuzon Kinën se po ndikon në zgjedhje duke sulmuar bujqit dhe punëtorët amerikanë

Globi

Trump akuzon Kinën se po ndikon në zgjedhje duke sulmuar bujqit dhe punëtorët amerikanë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nëntor në Shtetet e Bashkuara. Ky supozim ka shtuar një...