Në një pjesë kritike të titulluar "Vonesa, mohojnë dhe shmangen: Si liderët e Facebook luftuan në krizë", raportuesit Sheera Frenkel,…
Kina ka dhënë një përgjigje me shkrim ndaj kërkesave të SHBA për reforma të gjera tregtare, thanë të mërkurën tre…
Portali serb KRSTARICA jep lajmin me burim nga media Politika se “ish-kryeministri maqedonas Gruevksi është futur në Budapest përmes Shqipërisë..”…
Sekretari britanik i Brexit Dominic Raab ka dhënë dorëheqjen duke thënë se "nuk mund të mbështesë me ndërgjegje të mirë"…
Pas shumë debateve dhe thashetheme, vetë ministri i brendshëm, Oliver Spasovski ka thënë se familja e të arratisurit Nikolla Gruevski…
Kur pjesëtari i Marinës Amerikane, Leo Stokley vdiq, s’ishte askush që të mbante zi për të. Veterani 69 vjeç i…
Mbi 50 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipet zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët,…
Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin Nikola Gruevski,…
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha të mërkurën se ishte shumë i kënaqur që negociuesit britanikë dhe të Bashkimit…
Zëdhënësi i qeverisë franceze Benjamin Griveaux  ka reaguar ndaj postimeve të presidentit amerikan kundër Emanuel Macron. Franca i konsideron postimet…
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, konsideron se përparimi në gjithë Ballkanin Perëndimor është i rrezikuar dhe se “nervozizëm…
Kryeministrja britanike Theresa May u përpoq të mërkurën të bindë kabinetin e saj për një projekt marrëveshje për daljen e…

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!