Indi, 17 viktima pas zjarrit në një hotel në Nju Delhi

Tuesday, 12 February 2019 11:49

Shtatëmbëdhjetë persona humbën jetën dhe katër të tjerë morën dëmtime të rënda prej flakëve të zjarrit që përfshiu në një hotel në perëndim të kryeqytetit indian, Nju Delhi.

Zjarri shpërtheu këtë mëngjes në  hotelin ‘’Arpit Palace’’, një strukturë pesëkatëshe në lagjen Karol Bagh të kryeqytetit indian.

Zjarrfikësit kanë arritur të shuajnë flakët dhe shpëtuan 35 vetë, ndërsa po hetohet për shkaqet që shkaktuan zjarrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Globi

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Disa zyrtarë të Brukselit kanë thënë se ka pak gjasa që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian gjatë këtij viti edhe në rast të dështimit të marrëveshjes për...

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Aktualitet

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen...

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Aktualitet

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Një automjet është djegur thuajse tërësisht mbrëmjen e së shtunës në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të fshatit Bishan. Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!