Policia amerikane vret një reper në makinën e tij

E mërkurë, 13 February 2019 11:58

Një reper është vrarë nga policia kaliforniane, ndërkohë që viktima po flinte në makinën e tij. Ngjarja ka ndodhur pranë një Taco Bell, ku autoritetet amerikane lajmërojnë se një punonjës pranë këtij restoranti ka thirrur policinë.

Punonjësi ka lajmëruar se jashtë Taco Bell është dikush që po flinte dhe policia kishte menduar se përbënte shqetësim dhe kërcënim. Reperi i vdekur quhet Willie McCoy, i cili ishte vetëm 20 vjeç.

McCoy po flinte në makinën e tij jashtë restorantit meksikan dhe në momentin kur policia ka trokitur në xham, ai vazhdonte të flinte. Policia vuri re se reperi amerikan mbante një armë në dorë dhe kjo ishte arsyeja e vrasjes së tij.

Ndërkohë, familjarët e viktimës kërkojnë drejtësi. Ata kanë theksuar se vrasja është bërë për arsye racizmi.

Modifikuar më E mërkurë, 13 February 2019 12:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!