“El Chapo”, në një burg të sigurisë së lartë

E Enjte, 14 February 2019 14:58

 “El Chapo” është arratisur dy herë dhe autoritet e SHB-së kanë vendosur që ta izolojnë atë në një burg të sigurisë shumë të lartë, dy orë larg Denverit. Që nga hapja në vitin 1994, asnjë i burgosur nuk është arratisur nga kjo godinë,e njohur ndryshe si “ADX” . Këtu Joaoquín “El Chapo” Guzmán do të kalojë pjesën tjetër të jetës së tij .

Në burgun ku do të izolohet “El Chapo” ndodhen të dënuarit më të rrezikshëm të Amerikës dhe në total janë 400 të dënuar. Duncan Levin, një ish-prokuror federal, e përshkroi godinën në si një njësi strehimi të sigurt për “kriminelët më të rrezikshëm dhe famëkeq në botë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri. Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Parashikohet që dhe orët e...

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!