Orteku godet vendpushimin në Zvicër, bora zë poshtë mbi 10 njerëz (FOTO/VIDEO)

Tuesday, 19 February 2019 20:11

Një grup njerëzish janë zënë poshtë nga një ortek në një vendpushim të skive në alpet zvicerane. Sipas policisë në Valais, orteku është raportuar në Crans-Montana rreth orës 14:15 duke zënë poshtë disa njerëz, shkruan “RT”.

Sipas mediave lokale, 10 deri në 12 persona janë bllokuar në bora. Një kërkim ka nisur nga ekipi i shpëtimit për njerëzit e zënë poshtë nga bora dhe kryetari i bashkisë së Crans-Montana, Nicolas Feraud tha para mediave: “Ne jemi të tronditur dhe shpresojmë për një rezultat pozitiv për këta njerëz”.

Moti më i ngrohtë gjatë javës së kaluar solli që bora të niste të shkrihej në rajon. Videot dhe fotot e realizuara në vendngjarje tregojnë skiatorët që mezi qëndrojnë në këmbë nga pafuqia, duke vështruar pasojat e ortekëve.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë € TVSH

Globi

Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë € TVSH

Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bashkimit Europian u zhdukën në tetë vjet, mes...

Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj 2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta deri  mesatare në zonat malore . Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër...

Horoskopi, parashikimi i yjeve, e shtunë 25 maj 2019

Horoskopi

Horoskopi, parashikimi i yjeve, e shtunë 25 maj 2019

DashiDo të jetë një fundjavë e mrekullueshme aventurash. Edhe nëse do të udhëtoni, edhe nëse do të qëndroni në shtëpi, do të argëtoheni pamasë. Megjithatë, bëni kujdes të mos shqetësoni...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!