Zjarr i madh në Bangladesh, 78 të vdekur

Premte, 22 February 2019 10:24

Ka shkuar në 78 viktima dhe dhjetëra të plagosur bilanci i zjarrit që ra në një lagje historike në kryeqytetin e Bangladesh, Dacca.
Lajmin e bën të ditur Bbc, sipas së cilës flakët kanë rënë në një ndërtesë ku ishte një depozitë substancash kimike që ka marrë flak.

Që nga aty zjarri është shpërndarë me shpejtësi në ndërtesat aty pranë. Mes viktimave, ishin edhe disa persona që ishin në një festë beqarie në një restorant aty pranë.

Forcat zjarrfikëse kanë pasur vështirësi për shuarjen e zjarrit për shkak të pengesave me rrugët e ngushta dhe mungesën e ujit.
Shumë persona kanë mbetur të bllokuar në pallate, ashtu siç raportojnë zyrtare lokal që flasin për ‘një situatë vërtetë të vështirë’.

Vendi ku ka rënë zjarri karakterizohet nga prezenca e një numri të madh ndërtesash, të ngjitura me njëra-tjetrën dhe të ndara vetëm nga rrugë shumë të ngushta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!