SHBA – Pompeo: Ditët e Nicolas Maduro janë të numëruara

Diel, 24 February 2019 17:24

Shefi amerikan i Diplomacisë theksoi sot se fundi është pranë për Nicolas Maduro dhe se SHBA-ja nuk e njeh më si president të Venezuelës.

“Jam i bindur se falë venezuelasve ditët e Maduros janë të numëruara”, deklaroi sekretari i Shtetit, Mike Pompeo në një intervistë për CNN.

“Ne shpresojmë fuqishëm që në ditët, javët dhe muajt e ardhshëm, regjimi i Maduros do të kuptojë se populli venezuelas ka mundësuar që ditët e tij të jenë të numëruara”, kishte deklaruar Mike Pompeo për televizionin “Fox”.

I pyetur për një ndërhyrje të mundshme të forcave të armatosura amerikane, ai qëndroi konform me linjën e mbajtur që prej fillimit të krizës nga Uashingtoni duke mos e refuzuar këtë mundësi.

“Ne kemi thënë që të gjitha mundësitë janë në tavolinë. Ne do të bëjmë atë që duhet që (…) demokracia të mbretërojë dhe që një e ardhme më e mirë të krijohet për venezuelasit”, theksoi ai për “Fox”. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!