Trump: Samiti me Kim do të jetë i mrekullueshëm

Tuesday, 26 February 2019 10:38

Presidenti amerikan, Donald Trump parashikoi sot se samiti i tij me liderin koreanoverior, Kim Jong Un do të jetë i mrekullueshëm dhe theksoi se SHBA-ja kërkon denuklearizimin dhe zhvillimin për këtë vend.

“Mendoj se do të kemi një samit të mrekullueshëm. Ne duam denuklearizimin dhe besoj ai do të ketë një vend që do të vendosë shumë rekorde shpejtësie në aspektin e ekonomisë”, tha Trump në një takim me guvernatorët në Shtëpinë e Bardhë.

Ai u nis sot në mbrëmje për në Hanoi, vendi ku do të zhvillohet samiti i dytë mes Trump dhe Kim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!