Ish-nxënësit masakër në shkollë, vriten 10 persona në Brazil

E mërkurë, 13 Mars 2019 18:17

Të paktën 10 persona u vranë në një shkollë në shtetin e Sao Paulos në Brazil, thanë autoritetet policore në vend. Të dyshuarit kryesorë besohet të jenë dy adoleshentë, të cilët u vëtëvranë pas sulmit tragjik.

Incidenti vdekjeprurës ndodhi në qytetin e Suzanos, në orët e para para të së mërkurës në juglindje të Brazilit.

Policia Ushtarake konfirmoi në llogarinë e saj në “Twitter” se 10 persona ishin vrarë ndërsa 10 të tjerë u plagosën pas të shtënave.
Sulmi u krye nga dy adoleshentë “të armatosur dhe të maskuar”, sipas policisë.

Mediat vendase njoftuan se ata më pas ia kthyen armët vetes , pasi kishin vrarë disa nxënës dhe të paktën një të rritur. 23 persona të tjerë u plagosën.

Një revolver, një hark me shigjeta, si dhe disa bomba “Molotov” dhe një valixhe me tela u gjetën nga policia në vendngjarje. Një nga sulmuesit ishte armatosur me një armë zjarri, ndërsa një tjetër përdorte një thikë, njoftuan mediat lokale, duke cituar dëshmitarë okularë.

Sulmuesit thuhet se ishin ish-nxënës të shkollës, megjithatë motivi i sulmit mbetet i paqartë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!