Arrestohet ish-futbollisti i njohur/ Transportoi 4 tonë kokainë në SHBA

E mërkurë, 20 Mars 2019 13:30

Një ish-futbollist kolumbian është arrestuar mbrëmë nga policia në Cali pasi akuzohet si pjesë e një rrjeti trafiku ndërkombëtar droge. Jhon Viafara lojtar i cili në karrierën e tij ka luajtur edhe në La Liga me Real Sociedad apo në Angli me Portsmouth dhe Southampton, ka përfunduar në pranga pasi është ndalur nga policia kolumbiane me kërkesë nga antidroga amerikane që kërkon ekstradimin e tij, raporton CNA.al.

https://www.portsmouth.co.uk/webimage/1.8856651.1553081004!/image/image.jpg" alt="Image result for Jhon Viafara" width="668" height="445" style="box-sizing: inherit; border-style: none; display: inline-block; vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto;">

Sipas informacioneve të para rezulton se Viafara, i cili ka luajtur 34 ndeshje me përfaqësuesen e Kolumbisë, akuzohet se ishte pjesë e një rrjeti narkotrafikantësh që ka dërguar rreth 4 tonë kokainë në SHBA.  Pikërisht amerikanët kishin qenë ata që kishin ndjekur të gjithë operacionin duke sinjalizuar edhe policinë kolumbiane mbi vendndodhjen e ish-lojtarit.

Viafara u bë i famshëm gjatë periudhës së tij te Once Kaldas, me të cilën në vitin 2004 fitoi edhe Kupën Libertadores duke shënuar në finalen e fituar përballë Boca Juniors. Ai është një nga ish-futbollistët e shumtë të cilët kanë vazhduar një karrierë prej “narcos”, duke shfrytëzuar lidhjet që kishin krijuar gjatë karrierës apo famën për të shpërndarë substanca të palejuara.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!