Times: Isis po përgatit sulme të reja në Europë

Hënë, 25 Mars 2019 09:39

Isis po projekton sulme të reja në Europë, pas rënies së Kalifatit në Irak dhe Siri. Kështu shkruan Times, duke pretenduar që ka disa dokumente të gjetura në një zonë të çliruar në veri të Sirisë.

Sulmet, shkruan Times, kanë mbështetjen e celulave të krijuara në Europë, ndërsa në Siri janë krijuar ‘skuadra vrasëse’ për të goditur objektivët.

Dokumentet janë në një hard disk të braktisur gjatë një shkëmbimi zjarri mes elementëve të Isis dhe forcave lokale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!