Ish-gjenerali i Chavesit arrestohet për trafik droge

Premte, 12 Prill 2019 19:35

Policia spanjolle arrestoi të premten një ish-aleat dhe ish-gjeneral të Hugo Chavesit, nën akuzën e trafikut të drogës.

Urdhër-arresti për ish-gjeneralin ishte lëshuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nuk janë zbuluar detaje nga arresti apo akuzat, shkruan “Reuters”.

Hugo Carvajal, ish-kreu i inteligjencës ushtarake nën udhëheqjen e Chavez, denoncoi pasuesin e Chavez Nicolas Maduro në shkurt dhe dha mbështetjen e tij për Juan Guaido. Ky i fundit deklaroi veten president të përkohshëm të vendit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!