Më e madhja ndonjëherë në Serbi/ Dhjetëra mijëra kundër Vuçiçit në Beograd

Saturday, 13 Prill 2019 17:54

Mijëra protestues janë mbledhur sot në protestën më të madhe ndonjëherë kundër Vuçiçit në Beograd nga koalicioni opozitar "Aleanca për Serbinë".

Fokusi i protestave është denoncimi i aferave të qeverisë dhe presidentit aktual, Aleksandër Vuçiç, si edhe apeli për përmbushjen e kërkesave për zgjedhje të lira dhe të ndershme, medie të pavarura dhe dorëheqjen e figurave politike kyç në qeveri.

Kreu i aleancës dhe kryetari i Partisë Demokratike në Serbi, Zoran Lutovaç, ka paralajmëruar se demonstrata e tyre nuk do të ndiqet me incidente apo sulme ndaj institucioneve, dhe u ka bërë thirrje mbështetësve që t'i shprehin qetësisht pakënaqësitë e tyre me partinë në pushtet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!