Britanikja vritet nga persona të armatosur në Nigeri

Hënë, 22 Prill 2019 21:39

Një grua britanike u vra nga persona të paidentifikuar me armë zjarri, në një vend-pushim në Nigeri. Gruaja ishte turiste me origjinë nga qyteti i Mançesterit.

Turistja u vra tragjikisht në qytetin nigerian të Kadunës. Faye Mooney u kujtua nga familjarët. Këta të fundit u shprehën se ajo ishte një vajzë e shkëlqyer dhe humbja e saj ishte një tragjedi e vërtetë, shkruan BBC.

“Jemi kaq krenarë për të. Ajo ishte dashuri dhe krenaria jonë. Faye ishte një frymëzim për familjen, miqtë, studentët dhe kolegët e saj të punës”, tha familja. Policia lokale tha se një njeri nigerian u vra gjithashtu dhe tre të tjerë u rrëmbyen gjatë sulmit të premten.

Në Nigeri, të huajt bien shpesh pre e dhunës, grabitjeve e dei vrasjeve nga vendasit.

Modifikuar më Tuesday, 23 Prill 2019 11:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!