Profecia e frikshme e Nostradamusit: Luftë e përgjakshme në Ballkan

E Enjte, 02 May 2019 09:12

Një parashikim i Nostradamusit thotë se Turqia dhe Greqia do të bëjnë në luftë të përgjakshme me njëra-tjetrën gjatë vitit 2019, transmeton Gazeta Metro.

Gazeta më e madhe turke “Sabah”, në një shkrim me titull “Parashikimet e frikshme të Nostradamusit”, nënvizon se në vitin 2019 do të ketë tërmete të fuqishme që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre.

Këtë shkrim të medias turke e përmend edhe media greke “Zougla”, që thotë se parashikimi është vërtetë i frikshëm.

Në Greqi janë debatuar së fundmi zhvillimet ne Turqi dhe zgjedhjet e fundit, ku Erdogan po përpiqet të mbajë nën kontroll me “detyrim” Stambollin.

Shteti grek u godit gjithashtu së afërmi nga zjarre vdekjeprurëse, ku viktima mbetën qindra vetë. Disa prej parashikimeve të Nostradamus kanë dalë të sakta, por në disa raste të tjera ai ka gabuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!