Cikloni në Indi, 1 milionë qytetarë braktisin shtëpitë

Premte, 03 May 2019 11:55

Qyteti bregdetar i Puri dhe zonat e Orissas në Indi janë evakuuar pasi një ciklon i rrezikshëm ka rrethuar vendin.

Sipas BBC, cikloni me emrin ‘Fani’ është aq i fortë sa ecën me 175 km në orë dhe ka shkatërruar pemë, makina dhe shtëpi.

1 milion qytetarë kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe janë pa strehë. Shteti i Indisë ka shpallur situatë emergjence dhe organizata ndërkombëtare kanë shkuar për të ndihmuar njerëzit që janë në rrugë.

Deri tani, ka 2 të vdekur shkruan Al Jazeera, ndërsa 3 persona janë zhdukur dhe kërkohen nga autoritetet vendase. Ka shumë shpresë se cikloni do të ndalojë së shpejti në mënyrë që njerëzit të kthehen në shtëpitë e tyre...

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!