Evakuohet qendra e Manchesterit, policia gjen dy bomba

Premte, 03 May 2019 22:00

Qendra e qytetit të Manchesterit është rrethuar dhe bllokuar nga policia, disa momente pasi që u gjetën dy çanta të mbushura me eksplozivë.

Skuadra e çmontimit ka arritur në vendin e ngjarjes, dhe kanë vendosur në funksion robotët të cilët veprojnë në rast rreziku.

Ndërkaq policia është detyruar që ta evakuojë tërë qendrën e qytetit e më pas ta bllokojë, si shkak i alarmit për një sulm masiv me bombë.

Qyteti sot është alarmuar kur u dhanë dy raportime se janë gjetur bomba, njëra në librarinë e qytetit e tjetra në sheshin qendror.

Ndërkaq, një 26 vjeçar është arrestuar ndërkohë që policia po vazhdon hetimet.

Zyrtarët policorë thanë se ata kanë arritur t’i çmontojnë të dyja bombat. Sipas tyre, menjëherë pasi që u çmontua bomba e parë, u raportua për një të dytë, në tualetin e meshkujve të librarisë së qytetit.

Sipas tyre “Qendra e qytetit për momentin mbetet e në rrezik, dhe të gjithë banorët janë evakuuar, ndërsa rrugët janë të bllokuara për t’i ndaluar të gjithë qytetarët të mos hyjnë”, raporton Daily Mail.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!