Koreja e Veriut nuk heq dorë, lëshon raketa në Detin Japonez

Saturday, 04 May 2019 17:04

Koreja e Veriut ka vijuar me testimin e armëve bërthamore, duke lëshuar së fundmi në drejtim të Detit të Japonisë një tjetër raketë me rreze të shkurtër veprimi.

Njoftimi është komunikuar nga Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë së Koresë së Jugut. “Pheniani lëshoi sot një raketë me rreze të shkurtër veprimi drejt Detit të Japonisë. Ajo u lëshua nga qyteti bregdetar i Wonsanit, rreth orës 09:06.”- shkruhej në deklaratën e lëshuar për shtyp.

Agjenicia koreano-jugore e lajmeve ka bërë me dije se autoritetet shtetërore përkatëse po analizojnë detajet e këtij veprimi që vjen në vazhdën e politikës së jashtme agresive dhe të paparashikueshme të liderit supreme të Koresë së Veriut, Kim Joung Un-it.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!