Finalisti i 'Britania’s Got Talent', Henry Hall vdes në moshën 86 vjeçare

Premte, 10 May 2019 13:30

Finalisti i ‘Britain's Got Talent’ (Talentet e Britanisë), Henry Hall, ka vdekur në moshën 86-vjeçare, dy vjet pasi mahniti  kombin me duetin e një kënge të njohur, shkruan sot The Sun.

Henry u shfaq në emisionin e talenteve së bashku me shokun e tij Malcolm Sykes, dhe së bashku përfunduan duke marrë vendin e pestë në emision.

Hall vdiq më 28 prill në Doncaster. Vdiq në mënyrë paqësore në shtëpi, ashtu siç dëshironte, me familjen e tij. Ai jetoi një jetë të jashtëzakonshme dhe ishte i njohur për shumë njerëz si H nga Motorcycles Cusworth dhe më në fund gjysma e pjesmarrësve nga ‘Britania’s Got Talent’.

Njerëzve që shkuan në varrim iu kërkua të mos mbajnë zi në funeralin e tij, i cili ka një kod të veshjes "të lehta dhe të ndritshme", me shërbimin që do të mbahet më 20 maj në ‘Rose Hill Crematorium’ në Doncaster./

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!