Protesta të fuqishme në Evropë kundër ekstremit të djathtë

Hënë, 20 May 2019 08:31

Më shumë se dhjetëramijëra njerëz kanë protestuar të dielën në qytetet anembanë Evropës kundër populizmit të djathtë dhe nacionalizmit dhe para zgjedhjeve të Parlamentit Evropian nga 23 deri më 26 maj.

Nën sloganin “Një Evropë për të gjithë: Zëri juaj kundër nacionalizmit” u mbajtën në Berlin, Këln, Leipzig, Frankfurt, Munih dhe Hamburg, përcjell albinfo.ch.

Organizatorët nga më shumë se 70 grupe thonë se mbështesin Bashkimin Evropian, por kërkojnë ndryshime në politikën e migracionit si dhe mbështetjen për misionet e shpëtimit në Mesdhe.

Ka edhe mitingje të planifikuara nën sloganin “Ka urrejtje, ndryshim” në Budapest,Gjenevë, Utrecht, Varshavë, Bukuresht dhe qytete të tjera.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!