Theresa May jep dorëheqjen

Premte, 24 May 2019 11:25

Theresa May ka njoftuar para pak minutash se jep dorëheqjen si Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, pas tre viteve vrastare ku u pa dështimi i saj me BREXIT.

May tha sot, më 24 maj 2019, se ajo do të jepte dorëheqjen si lidere e Partisë Konservatore të premten e 7 qershorit.

Ky njoftim prej saj sjell fillimin e një gare politike për ta zëvendësuar atë si Kryeministre të Britanisë dhe si lidere të konservatorëve.

“Unë kam bërë më të mirën e mundshme”, tha May në deklaratën para medias. Që në hapin e parë që hodha si kryeministre, una kam luftuar për ta bërë Britaninë e Madhe një vend që punon jo thjesht për të privilegjuarit por për çdo njeri dhe për të nderuar rezultatin e referendumit,” tha May.

“Unë kam bërë më të mirë për të realizuar BREXIT, “ tha May, por ajo nuk kishte arritur ta bënte. “Unë jam përpjekur tri herë.’

May shtoi se ndiente keqardhje të madhe personale për atë që ajo dështoi dhe nuk e arriti në synimet e saj primare”.

Theresa May tha se kishte qënë nder në jetën e saj që kishte mbajtur postin e kryeministres, duke përmbajtur lotët dhe se i kishte shërbyer vendit që ajo e do. May u tha gazetarëve se ajo qe kryeministrja e dytë femër e Britanisë, por jo e fundit/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!