Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Hënë, 27 May 2019 14:31

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe fushën e Xhoia Tauro, lëkundja sizmike u ndje maksimalisht dhe ishte 3.6 ballë, kurse në Mercalli  arriti deri në 5 ballë!

Këto orë, prej atij momenti janë shfaqur shumë dridhje të tjera, veçanërisht këto minuta të fundit me një magnitutë prej 2,9 ballë. Kjo është lista e plotë:

 

ora 01:31 – magnituta 3.6 në një thellësi prej 9.7km

ora 01:33 – magnituta 2.3 në një thellësi prej 10.0km

ora 01:40 – magnituta 1.2 në një thellësi prej 9.7km

ora 01:42 – magnituta 1.7 në një thellësi prej 10.4km

ore 01:59 – magnituta 1.2 në një thellësi prej 10.0km

ora 02:40 – magnituta 1.3 në një thellësi prej 9.8km

ora 02:42 – magnituta 1.5 në një thellësi prej 9.6km

ora 02:58 – magnituta 1.3 në një thellësi prej 9.9km

ora 03:11 – magnituta 1.2 në një thellësi prej 7.9km

ore 03:15 – magnituta 1.9 në një thellësi prej 10.8km

ora 07:42 – magnituta 1.4 në një thellësi prej 10.0km

ora 09:13 – magnituta 1.3 në një thellësi prej 8.2km

ora 13:27 – magnituta 2.9 në një thellësi prej 8.8km

Image

Image

© SYRI.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!